Leden 2012

Ve ŠkOlE jE hRoZnÝ zEvL!

28. ledna 2012 v 13:09 TT
Můžu s klidem říct, že sociální sítě si mě zatím nějak nezískaly. Jsem zaregistrovaná asi na jedné (nanejvýš na dvou). Naprosto mi stačí mé blogy, kde můžu psát a komentovat. A jsem s tím spokojená. Na takovém facebooku sice zaregistrovaná jsem ale už si ani nepamatuju heslo. Zajímalo by mě, proč to většinu lidí tak bere?
Upřímně, někdy mě ty soc. sítě dost děsí. Dobrým příkladem jsou hodiny počítačů ve škole. Každá hodina vypadá stejně. Ještě si ani nesednu a všichni už jsou přihlášení (i v ranních hodinách). A přitom všichni mají kompl s netem i doma. Vždycky, když se podívám kolem sebe, vidím jen modrobílé monitory. A s dost velkou pravděpodobností to tak bude i dál (pokud fb nezmění vzhled).
Oceňuji tu myšlenku, že můžete něco sdílet s člověkem, který žije například v Číně. Nebo můžete najít své kamarády z dětství. V tomto směru je to skvělá věc.
Mě neštvou samotné soc. sítě, ale lidi, kteří to s tím přehání. Takových by se tu našlo dost. Třeba mě osobně vůbec nezajímá, že někdo je zrovna ve škole a je tam "HrOzNý ZeVl!". Proč by mě to mělo zajímat? Sociální sítě by mohli používat líp. Ne ke sdělování takových kravin.

„Oko za oko. Zub za zub.“

15. ledna 2012 v 21:16 TT
"Oko za oko. Zub za zub."

Jste pomstychtiví?

V životě každého z nás se někdy objeví člověk, který nám ho umí pěkně znepříjemnit. Osobně jsem takové lidi za svůj krátký život taky potkala. Nevím, co k tomu takové lidi vede. Asi si tím jenom chtějí něco dokázat nebo si zvýšit seběvědomí. Sama od sebe nejsem na lidi zlá. Nemám to v povaze. Ale jakmile se někdo chová jako mrcha, tak to je jiná. Po přečtení pár článků na toto téma jsem se cítila trošku špatně, protože spousta lidí považuje pomstu za něco špatného, co se nevyplácí. Možná je to proto, že s tím mají špatné zkušenosti nebo se jim prostě pomsta nepovedla.
Říká se, že na každou svini jednou dojde. Podle mě si to lidé vymysleli, aby se měli čím uklidňovat. Já si říkám, že občas se k tomu osud nějak nemá, proto je dobré mu trošku pomoct sám. V životě jsem pár věcí udělala (i trošku větších). Nebyly to pomsty. Spíš takové malé podlosti, které se hodily k mému věku a těm lidem to znepříjemňovalo život stejně jako oni mně :) Nikdo o tom asi neví (až na případy, kdy nás bylo víc). Vlastně jsem z toho měla celkem dobrý pocit, když jsem například sledovala, jak ten člověk něco hledá (ehm, marně :D). Nikdy jsem neměla pocit, že by se mi to nějak vrátilo. Chápu lidi, kteří jsou proti takovým kravinám. Ale je to každého věc.