Březen 2012

„Zrovna jsem v autobuse, a sleduji, jak důchodci bojují o poslední volná (i obsazená) místa.“

10. března 2012 v 19:39 TT
I tak by se dalo shrnout to, co mi na našich autobusech nejvíc vadí. Jelikož jezdím autobusem už řadu let 2x denně, mám k tomuto tématu co říct. Jako spousty dalších lidí využívám autobus k dopravení do školy a ze školy. Je pár věcí, které asi nikdy nepochopím, které nesnáším, a ty, které mám na autobusech ráda. Začnu tím horším.
Věci, které mě vytáčejí:
• Vždycky se nestačím divit, když v uličce stojí dost objemná ženská, a když chcou lidi vystoupit, tak se jen přitlačí k tyčce (přitom se má kam posunout). Samozřejmě, že já se tou 15ti centimetrovou škvírou protáhnu *klepe si na čelo*. Potom tam všichni stojí, a neví, co se děje. Stačil by jeden blbý krok. Tím nechci nikoho urážet, ale nesnáším, když je člověk až tak lhostejný ke svému okolí.
• Když je autobus plný k prasknutí (když vidím ty videa z Japonska, Číny nebo jiné hodně zalidněné země, tak "plný k prasknutí" asi není zrovna náš případ), jsem vepředu a potřebuji vystoupit. Požádám řidiče, aby mi otevřel přední dveře a ten mě za a) Ingoruje. b) Řekne, ať vystoupím zadníma dveřma! Obojí se mi už stalo. Dřív jsem jezdila hodně vytíženou linkou a procpat se přes půl autobusu bylo takřka nemožné.
• Opravdu nesnáším ty neodbytné a nevychované důchodce. Ano, nevychované! Oni nám pořád nadávají, jak jsme my nevychovaní (to už skoro patří mezi rysy českých důchodců), ale to jim nebrání na nás mladé řvát, nadávat, urážet... ano to je ukázka vychovanosti! Nevím, kde se píše, že je etické si to místo vydobývat. Osobně pouštím často (a hodně důchodců to ocení, já jim to oplatím úsměvem). Ale už jsem si taky vyslechla jak jsem nevychovaná, nahluchlá nebo drzá. Stalo se mi to zrovna nedávno a ta babka byla opravdu protivná (Kdybych měla náladu, tak bych jí nejspíš něco řekla. A nebylo by to nic hezkého.)
Věci, které mám ráda:
• Ráda v autobuse poslouchám muziku a sem tam si i čtu, ale moje cesta trvá jen pár minut. Kdybych jezdila třeba půl hodiny, tak je to o něčem jiném.
• A zároveň si i ráda pokecám s neznámýma lidma. Už se mi několikrát stalo, že se se mnou někdo dal do řeči.

Teď to vypadá, že MHD vlastně nesnáším, když ty dobré věci jsou pouze na tři řádky, ale není to tak. Už jsem za těch x let zvyklá na všechno možné.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Musím taky říct, že v zimě si našich autobusů opravdu cením asi nejvíc :D I když školu nemám nějak moc daleko. Až bude teplo opráším svoje kolo (nedávno jsem řekla, že bych chtěla tachometr ale asi ho nakonec mít nebudu → "Cože, tachometr? Na ty tvoje nuly, aby se na něj prášilo?") Tak nevím no :)

4.3.2012 | Já o ničem nevím, nic jsem neviděla, nic jsem neudělala.

4. března 2012 v 14:31 D e n í k
Teda opravdu doufám, že jsem ty naše trubky neucpala -_-" Chtělo by to příště víc přemýšlet. Teď jsem totiž při úmývání nádobí zjistila, že nám to moc dobře neodtéká. Kdyby něco, tak asi zase nasadím svůj udivený výraz á la "Já o ničem nevím, nic jsem neviděla, nic jsem neudělala." :D

Včera jsem tak brouzdala po netu (hlavně obchodech, ze kterých si chci něco koupit) a přemýšlím nad barvami na vlasy Manic Panic třeba zelená nebo modrá :)A vyhlédla jsem si plno dalších věcí, ze kterých stejně sejde, protože na ně nebudu mít peníze :/ Našla jsem skvělé nadkolenky, boží mikinu, úžasné tričko, úchvatnou košili a tak dále :)
Mimochodem nevíte někdo o obchodu, kde mají kraťase s vysokým pasem (až k pupíku)? Hrozně bych jedny chtěla! *_*

+ Po hodně dlouhé době jsem se taky rozhodla se zase podívat na nějaké anime. Na seznam se mi dostalo:
• Umineko no naku koro ni - před nějakou dobou jsem si to rozdívala.
• Higurashi no naku koro ni - něco jsem z toho viděla, ale je to dávno. Kdyby to bylo pořád tak dobré (na aki to má skvělé hodnocení), pustím se i do dalších sérií.
• Mahou shoujo Madoka - na to slyším samou chválu.
Na všechno bych potom samozřejmě napsala recenze.