Listopad 2012

[Anime] Another

25. listopadu 2012 v 17:09 A n i m e
Název: Another
Japonsky: アナザー
Rok vydání: 2012
Počet dílů: 12 + OVA
Manga: Ano
Typ: TV série
Žánr: Horor, Thriller, Tragédie

Kouichi Sakakibara se právě přestěhoval z Tokia do malého městečka jménem Yomiyama. Kvůli nemoci musel do nové třídy nastoupit o trochu později. První dny v novém městě strávil v nemocnici, kde večer potká Misaki Mei, už na pohled zvláštní dívku s panenkou v ruce, která jede do nejnižšího patra, kde se nachází márnice.
Jakmile nastoupí do školy, začne si Mei víc všímat. To se ale nelíbí zbytku třídy, která se chová jakoby Mei ani neexistovala. Pokaždé, když se na ni zeptá nedostane se mu odpovědi. A když mu jeden spolužák řekne, aby si "nezahrával s něčím, co neexistuje", začne opravdu přemýšlet nad tím, jestli Mei skutečně existuje. Vypadá to, jakoby byla spíš duch než živá bytost. Ale poté, co začnou umírat jeho spolužáci, musí s pravdou ven.
Třída 3 je prokletá. Začalo to už před šestadvacetilety a opakovalo se to každý rok. Dokud třída nepřišla na to, jak se před tím ochránit. Když už to ale tento rok začalo, nikdo neví, jak to zastavit...

Obsahuje spoilery!
Na toto anime jsem narazila úplnou náhodou a když už to bylo celé přeložené, tak jsem si to stáhla a podívala se na to. A dobře jsem udělala. Jako první se mi zalíbil opening, který se k tomu perfektně hodí. Hned jsem poznala, že je to od Ali Project. Ending byl opravdu slabý a poslechla jsem si ho pouze jednou, a jenom proto, abych o něm mohla něco napsat v recenzi. Podlé mého se k anime vůbec nehodil, byl hrozně obyčejný a jednoduchý.
Anime bylo opravdu dobré. Tento žánr je trošku ochuzený a je to škoda, protože právě taková anime mám hodně ráda. Někde jsem četla, že to lidi přirovnávali k Higurashi a musím říct, že i mně ho to na chviličku na začátku připomnělo. Ale celkově bych to k Higurashi vůbec nepřirovnávala. Ze začátku se to trochu vleče (což mi teda vůbec nevadilo). Možná, že je moje dobré hodnocení ovlivněno i tím, že jsem dlouho žádné anime neviděla. Takže toto je moje první anime po několika měsících. Jediné, co můžu vytknout je ten konec, který jsem čekala lepší. Celou dobu to šlo pomalejším tempem a pak poslední dva díly vzali opravdu šupem. Ale trochu mi to vykompenzovalo to, že ten "navíc", byl někdo, koho jsem vůbec netipovala. Původně jsem si tipovala Mei nebo Akazawu. Nejlepší byla na anime ta atmosféra (zvlášť těch prvních pár dílů).

Ty panenky jsou prostě úžasné...vůbec by mi nevadilo žít v takovém prostředí.

A jako poslední sem chci dát záběr, který mě na začátku zaujal...

OVA (Another: The Other - Inga)
Je to prequel, který krásně navazuje na celou sérii. Dozvíme se něco víc o životě Mei a její sestře. Za tuto OVA jsem celkem vděčná, víc nám příblíží jednu z hlavních postav a já jsem se o ní něco víc dozvědět chtěla. Navíc opravdu navazuje na sérii přesně tam, kde začíná. Pokud zhlédnete celé anime a bude se vám to líbit, tak toto vám taky doporučuji.

Hodnocení: 9/10