Únor 2013


~ R E C E N Z E ~

23. února 2013 v 14:47

A N I M E | K N I H Y | MA N G A │ S E R I Á L Y

!ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ!

16. 2. 2013 | Přesrdíčkováno...

16. února 2013 v 17:34 D e n í k
Bylo to tu zase. Jeden den v roce, kdy je všude nechutně přesrdíčkováno a přeláskováno. Den, který někdo jako já, forever alone, nevítá zrovna s otevřenou náručí. Ne, že bych se utápěla v depresích nebo něco podobného, prostě ho ignoruju, ale je to dřina. Zvlášť když za váma někdo přijde, nabídnout vám bonboniéru, a dokonce i ty čokoládky mají tvar srdce. Ale nestěžuji si, byly opravdu dobré :)
Rozhodla jsem se tento blog trochu poupravit. Nejspíš se tu objeví nové rozcestníky, protože začnu psát i o knihách, které jsem přečetla. Zrovna jsem si chtěla jednu půjčit ale když jsem viděla, že je (ne, skutečně to není překlep) 8x rezervována, tak bych se jí nejspíš dočkala až v osmnácti, nejspíš ani to ne :) Zrovna teď dočítám Dítě Skály a už mám na to rozepsaný článek.
Do článku přidávám video s písní Maybe od Janis. Naprosto tu píseň zbožňuju :)


[Anime] Sukitte ii na yo.

15. února 2013 v 17:50 A n i m e
Název: Sukitte ii na yo.
Japonsky: 好きっていいなよ.
Rok vydání: 2012
Počet dílů: 13 + OVA
Typ: TV série
Manga: Ano
Žánr: Školní život, romantika, shoujo

Tachibana Mei je 16letá tichá středoškolačka, která nemá žádné přátelé, a tvrdí, že ani žádné nechce a nepotřebuje. Dovedla to až do takového extrému, že lidi ani neznají její hlas, protože ji neslyšeli promluvit. Jednoho dne jí jeden kluk nadzvedne sukni, ona se naštve a kopne ho. Ale omylem kopne nesprávného, Kurosawu Yamata, nejoblíbenějšího kluka na škole. Ten o ní od té chvíle začne jevit zájem...

Opening jsem ani jednou neslyšela celý, takže ho nemůžu posoudit. Ending byl skvělý (už ho mám ve své složce s hudbou) a k anime se skvěle hodil, pořád mám pocit, že už jsem ho někde slyšela. Hudby v anime jsem si pořádně nevšimla, ale když už, tak byla příjemná. Kresba byla taky velmi povedená a příjemná. Pozadí bylo taky hezky propracované. Nebyly tam ani ty chvilky, kdy by mi postavy případaly odfláknuté. Co se týče kresby je Sukitte ii na yo na vysoké úrovni.
Postavy mi byly celkem sympatické a navíc Kurosawu daboval můj oblíbený dabér Sakurai Takahiro (můžete ho znát například z Uragiri wa boku no namae wo shitteiru / Luka, Code Geass / Kururugi Suzaku, Kuroshitsuji II / Claude, D.Gray-man / Kanda). Hodně mi tady připomínal Yuuriho z Kyou kara maou! a v těch nižších polohách zase Luku (v této poloze ho mám nejradši).
Na Aki to mělo docela dobré hodnocení a viděla jsem nějaké obrázky, celkově jsem čekala, že to bude hodně dobré. Ale popravdě mě to až tak nenadchlo. Nechápu, proč to má tak dobré hodnocení. První díl byl docela nadějný. Tady můžu anime rozdělit na dvě části. První polovina byla celkově nudná. Druhá polovina už byla lepší. Ze začátku jsem byla ráda, že to není takové typické a tuctové (tzn. Holka se seznámí s klukem, popřípadně už ho zná dlouhou dobu, a když zjistí, že je do něj zamilovaná, tak se ho bude snažit sbalit.).
Co mě ale opravdu zklamalo byl poslední díl. Byl to asi (určitě) nejnudnější díl ze všech. Vím, že jsem říkala, že to není až tak typické anime, takže bych ani neměla očekávat ten typický konec, kdy se dva políbí a budu spolu žít šťastně atd. Ale tento konec byl opravdu ubohý a celkově stál poslední díl za houby, jedině, že by tvůrci plánovali něco víc ale myslím, že by případná druhá řada nebyla o nic lepší. Asi 12-14 minut jsme jen sledovali, jak se Mei rozhoduje, jestli jít nebo nejít navštívit Yamata a shody náhod jí to její rozhodování ještě prodlužovaly. A touto její nerozhodností a neschopností se rozhoupat se zabývala podstatná část tohoto anime. Prvních pár dílů to bylo pořád tak, že jí někdo naštval/urazil, ona odešla a Yamato ji šel hledat. Po chvilce už mě ty její náhlé odchody začaly nudit.
Nechci říct, že je to špatné nebo tuctové anime, ani jedno to rozhodně není. Ale vůbec mi nepřipadá nadprůměrné (pouze kresbou), a na to, abych tomu dala těch osm bodů, které má na Aki by mi to muselo prostě nabídnout víc. Ale lidem, kteří mají tyto romantické typy anime rádi se to bude určitě líbit a navíc je to potěší krásnou kresbou.

+ v letošním roce je plánována OVA

Hodnocení: 6,5/10

Ending - Slow dance

3.2.2013 | Fakt pech!

3. února 2013 v 20:29 D e n í k
Doufám že se máte líp než já. Zrovna teď bych se kromě flákání měla učit, protože náš klid po pololetkách zítra oficiálně končí. Opravdu v tuhle chvíli nemám ráda němčinu, kterou stejně nemám ráda i tak! Už máme předem ohlášené 4 písemky. Vůbec jsem během těch velkých písemek na pololetí neměla čas. Byla jsem z toho úplně vystresovaná. Některé písemky se fakt povedly ale stejně mi v průměru moc nepomohly. Jinak jsem se vlezla mezi 4 nejlepší průměry ve třídě, ale to je způsobené spíš tím, že je naše třída plná blbců. A ta jedna, která se nepovedla mi ten průměr zase pořádně posrala...prostě pech. Ten jsem měla celý poslední měsíc. Myslím, že to bylo úterý. Nebyla jsem ten den ve škole a dopoledne jsem byla s taťkou nakoupit a u oddělení s papírnictvím jsem se pozdravila s mojí třídní. Fakt trapas -_-" Nechtěla bych se v tu chvíli vidět. A už vůbec bych nechtěla vidět svůj výraz, když jsem jí příští den nesla omluvenku...
Jediná věc, která se mi dneska povedla je to, že jsem si konečně stáhla Microsoft office, protože s těma našima open office (nebo jak že se to vlastně jmenuje) z doby dinosaurů už to vážně nešlo. Bylo to o nervy! Stahovalo se to rychlostí závodního šneka a jednou, když to bylo v půlce mi spadl prohlížeč, viz řádek níž. Zároveň jsem si stáhla i Operu. Ze začátku jsem z ní byla nadšená. Ještě pořád jsem. I přesto, že už mi dneska dvakrát spadla, když jsem zrovna stahovala.
Opravdu bych se potřebovala vypsat ale nemám moc času, protože už je skoro půl a já mám ještě plno věcí, které musím ještě dnes večer stihnout...