Březen 2013

[Anime] Togainu no chi

24. března 2013 v 22:28 A n i m e
Název: Togainu no chi
Japonsky: 咎狗の血
Rok vydání: 2010
Počet dílů: 12
Typ: TV série
Manga: Ano
Žánr: Postapokalyptické, bishounen, akce (a prej shounen-ai, všichni samozřejmě čekali yaoi)

Děj se odehrává po katastrofě známé jako 3. světová. Tokio už neexitsuje, místo toho je tato oblast bez jakéhokoliv veřejného pořádku plná ruin nazývána Toshima.
Naší hlavní postavou je stejně jako v předloze Akira, který se účastní pouliční hry Bl@ster (dalo by se říct pouliční bitky, nic víc). Jednoho dne u jeho dveří zazvoní (zaklepe) policie a obviní ho z vraždy, protože je nejvhodnější podezřelí. A i když to Akira neudělal jeho šance, že se ještě někdy podívá z vězení ven jsou takřka nulové. Proto když ho navštíví neznámá žena Emma (mimochodem je to jediná žena, která se v tomto anime objeví), a nabídne mu, že ho dostane ven když pro ni něco udělá, Akira neváhá a přijímá, i když to znamená riskovat vlastní život. Pošlou ho do toho nehostinného místa, Toshimy, aby bojoval ve hře na život a na smrt jménem Igura a porazil toho nejsilnějšího jménem II Re a tím pomohl zničit tamější drogovou skupinu...

Jakmile yaoistky zaslechnou název Togainu no chi, tak nejspíš budou vědět. Pár ShikixAkira už je v této komunitě určitě hodně známý. TNG existuje jako manga, BL hra a taky k němu existují desítky doujinshi. Už i já jsem zhlédla toto yaoistkami velmi očekávané anime. Ale popravdě, ani to označení shounen-ai se k tomu moc nehodí, a věřím, že většina yaoistek byla zklamaná (nebo spíš nasraná na tvůrce, že tam vynechali jednu podstatnou věc, co se týče žánru).
Ohlášení tohoto kousku bylo pro fanynky ženského pohlaví určitě velké překvapení. Ale nakonec se z toho vyklubalo velké zklamání. Upřímně, nechtěla jsem to sledovat kvůli tomu, že všichni původně mysleli, že to bude yaoi. Chtěla jsem to sledovat kvůli Shikimu (naprosto úžasný s naprosto úžasným hlasem). A právě ten hlavní důvod, proč jsem se na to dívala nakonec ani nedostal moc prostoru a nebyl ani tak úžasný. Ten úžasný hlas mu ale naštěstí zůstal, protože postavy v anime dabovali stejní dabéři jako ve hře. Tu hru jsem nehrála ani ji moc neznám a mangu jsem taky nečetla, ale poté, co bylo anime ohlášeno jsem si o tom něco víc zjistila, a usoudila jsem, že má Shiki naprosto úžasný hlas.

Ukázka z openingu (nalevo Shiki napravo Akira)

Problémem bylo celkové zpracování. To, že tam nebylo yaoi mi bylo celkem jedno. A kdyby tam bylo, nečekala bych žádné vyznání lásky ale znásilnění (vždycky mě dostávaly ty nářky, proč tam nebyla pusa a vyznání lásky :D). Ale mám pocit, že tvůrci opravdu sázeli jen na ty postavy, a na fakt, že je TNC docela známé plné pěkných ksichtíků.
Kresba: Jsem vymazlená novějšími anime s krásnou kresbou a i když to nebylo nejhorší, mně to prostě nesedlo. Zase tady musím pochválit pozadí, které se mi opravdu líbilo. Někomu může vadit, že je to moc tmavé a jsou tam celkově nevýrazné barvy (i já souhlasím, že to občas bylo tmavé až moc) ale to tomu dodává tu atmosféru. Jedna věc, která hodně bila do očí byla ta výrazná červená, se kterou rozhodně nešetřili. Zklamaná jsem trochu byla z kresby postav. Sice vypadaly tak, jak vypadat měly ale jak už jsem říkala... jsem zhýčkaná novější kvalitní kresbou. Byly tam i světlé chvilky, kdy vypadaly opravdu dobře ale většinu anime to bylo průměr a místy i podprůměr (ty vlasy, které šly přes oči mě docela rozčilovaly). Někde jsem četla, že nebyly dobré finance, takže to je nejspíš důsledek toho.
Opening byl opravdu dobrý, ten jsem si i stáhla. Skladba ROSE HIP-BULLET od skupiny Granrodeo. To, co mě hodně překvapilo byly endingy. Pro každý díl byla použita jiná skladba. Nejvíc se mi líbila písnička Still od Kanako Itou. Ani hudba v anime nebyla špatná. Hodně se mi líbilo ost Tears of rose, které jsem si taky stáhla.
Některé postavy byly zklámání č. 2. První vezmu ty, které jsem fakt nemusela. Keisuke, toho jsem neměla ráda od první chvíle, kdy se objevil na scéně (což bylo hned v prvních minutách prvního dílu, takže jsem ho opravdu neměla ráda už od začátku). Byl jako Akirův ocas a akorát tam překážel, pořád jenom Akira, Akira, Akira, Akira! Myslím, že se u mě dostal do žebříčku nejhorších postav celkově, nejen z TNC. Dál jsem docela ráda, že se tam moc neobjevoval ani ten pes, ze kterého se mi taky dělalo špatně. Už i těch pár chvil, kdy se tam objevil, bylo zbytečně moc. Naopak Akiru a Shikiho jsme si oblíbila. Akiru trochu víc, protože byl přesně takový, jakého jsem ho čekala.

No, doporučit můžu jen to, abyste s tím nemarnili čas, zvlášť pokud od toho čekáte hodně.

Hodnocení: 4/10
Opening - Granrodeo (Rose hip-bullet)

11. ending - Itou Kanako (Still)

Tam...

17. března 2013 v 19:49 TT
... kde by mě brali takovou, jaká opravdu jsem.

... kde by bylo každému jedno, jestli má člověk malá prsa, křivý nos nebo křivé nohy.

... kde by bylo každému jedno, co poslouchám, co nosím a co dělám ve svém volném čase.

... kde by si lidé nezáviděli a nikdo by se se mnou nikdo nesrovnával.

... kde bych měla někoho, komu se můžu svěřit úplně se vším.

... kde bych se nemusela bát odmítnutí, nepochopení nebo výsměchu.

... kde by se mě pořád příbuzní neptali, jestli už jsem si našla přítele.

... kde bych mohla spát, jak dlouho bych chtěla.

... kde by všem bylo jedno, že nejsem šíleně společenský typ.

Tam by se mi žilo o poznání líp.

[Anime] Kamisama hajimemashita

16. března 2013 v 15:44 A n i m e
Název: Kami-sama hajimemashita
Japonsky: 神様はじめました
Rok vydání: 2012
Počet dílů: 13
Typ: TV série
Manga: Ano
Žánr: Romantika, démoni, komedie

Z Momozono Nanami se stal právě bezdomovec. Její otec byl gambler, prohrál všechny peníze a ještě se zadlužil a zmizel. Nanami tak zůstaly pouze dluhy a prázdný dům. Později díky exekutorům přišla i o něj. Když se potlouká parkem a přemýšlí nad tím, co dál, uslyší muže volajícího o pomoc. Nanami mu pomůže (odežene psa, kterého se ten chlap bál) a řekne mu svůj příběh. Muž jí nabídne, že může zůstat v jeho domě a dá jí mapku. Když Nanami dorazí na místo, tak tam najde pouze polorozpadlou svatyni. Pomyslí si, že s ní ten chlápek vyběhl. Otočí se k odchodu, když v tom ji přivítají dva duchové. Ti jí řeknou, že se z ní stala bohyně země a musí se starat o svatyni a plnit své povinnosti jakožto bohyně. Ten muž v parku byl totiž minulý bůh země Mikage, který se o svatyni staral před ní a v parku, když se s ní loučil, jí dal počeť boha země. Mikagemu pomáhali tři démoni: Kotetsu, Onikiri a drzý ličší démon Tomoe. Jednoho ale Mikage odešel do města a už se nevrátil, nechal tu Tomoeho samotného a ten se o svatyni celých dvacet let společně s Kotetsu a Onikiri poctivě staral. Nanami ale jako nového pána odmítne a odejde do démoního světa. Nanami to tak ale nechce nechat a vydá se za ním, přesvědčit ho, aby se vrátil. Když u něj nepochodí, rozhodne se vrátit bez něj. Cestou zpátky je ale napadena starou čarodějnicí. Aby zachránila svůj život, udělá z Tomoeho, i přes jeho odpor, svého sluhu...

Konečně jsem se dokopala to dopsat, mám to rozepsané už od 30. prosince.
Začnu hudbou: Anime s tak příšerným openingem jsem snad ještě neviděla. Dost mě to odrazovalo, proto jsem ho přeskakovala už prvního dílu. Ending taky nebyl můj šálek kávy, ale k anime se opravdu hodil, alespoň podle mě. Kresba byla příjemná.
Anime Kami-sama hajimemashita je vytvořené na základě stejnojmenné mangy, která je ale mnohem delší. Anime sahá ani ne do půlky mangy, přitom některé věci tvůrci vynechali a některé přidali. Vím to, protože jsem ji díky tomuto anime začala číst, a můžu říct, že v tomto případě je lepší manga. A to opravdu neříkám často. Na Aki to má hodně vysoké hodnocení (9.28), proto jsem si to taky pustila. I anime mohlo být skvělé, jsem trochu zklamaná. Vlastně ani o tom nemám pořádně co psát, takže to vezmu opravdu zkrátka.
Né, že by to bylo něco strašného, první díly se mi líbily ale celkově jsem od toho čekala víc a poslední díl mě nudil. Zpracování bylo takové zvláštní... Na druhou stranu je to skvělá oddechovka, když jsem se nudila a neměla chuť na nic složitého, u čeho bych musela moc přemýšlet, pustila jsem si právě toto.

Dumb ways to die

10. března 2013 v 18:56 R o k • 2 0 1 3
Měla bych se učit na zítřejší písemku... ale jak už to tak bývá, tak se radši věnuju všemu kromě učení. Dokonce jsem umyla nádobí a koupelnu, protože se musím učit do předmětu, který mě vůbec ale vůbec nebaví. Tak jsem brouzdala po netu a našla jedno dobré video, o které se nejde nepodělit. Připomíná mi to Happy three friends. Naprosto rozkošné :)


~ Skladiště ~

8. března 2013 v 14:14

2012
2013

Tyto rubriky plní funkci skladiště, obsahují nezařaditelné články všeho druhu.


[Kniha] Nacuo Kirino - Zrůda

1. března 2013 v 15:28 K n i h y
Název: Zrůda (orig. Gurotesuku)
Autor: Nacuo Kirino
Rok vydání: 2003 originál, 2012 česky
Počet stran: 541
Přeložila: Anna Křivánková

Anotace: Juriko a Kazue, které si na střední škole začaly vydělávat prostitucí, byly v průběhu jednoho roku zavražděny stejně brutálním způsobem. Jejich tragický osud líčí a komentuje Juričina o rok starší sestra: postupně odkrývá souvislosti, jež mezi oběma vraždami vystávají, "detektivní" rovina děje však stále více ustupuje intimní zpovědi vypravěčky - z jejího popisu událostí a snahy dobrat se motivace Juričina a Kazuina jednání a pravdy o jejich smrti začne čím dál zřetelněji probleskovat obraz vypravěččina myšlení a pocitů, jejího vztahu k rodině a společnosti i jejích názorech na prostituci nezletilých, jednoho z nejaktuálnějších a nejpalčivějších problémů moderního Japonska. Obraz bolestný, pokřivený, bizarní... Dokonalá psychologická sonda do duše dnešních japonských žen a zároveň vynikající noir detektivka získala prestižní ocenění Izumi Kyoka Prize for Literature, její vydání v Americe bylo kvůli šokujícím, provokativním scénám podstatně zcenzurováno.


~ K N I H Y ~

1. března 2013 v 15:27

K