[Anime] Kamisama hajimemashita

16. března 2013 v 15:44 |  A n i m e
Název: Kami-sama hajimemashita
Japonsky: 神様はじめました
Rok vydání: 2012
Počet dílů: 13
Typ: TV série
Manga: Ano
Žánr: Romantika, démoni, komedie

Z Momozono Nanami se stal právě bezdomovec. Její otec byl gambler, prohrál všechny peníze a ještě se zadlužil a zmizel. Nanami tak zůstaly pouze dluhy a prázdný dům. Později díky exekutorům přišla i o něj. Když se potlouká parkem a přemýšlí nad tím, co dál, uslyší muže volajícího o pomoc. Nanami mu pomůže (odežene psa, kterého se ten chlap bál) a řekne mu svůj příběh. Muž jí nabídne, že může zůstat v jeho domě a dá jí mapku. Když Nanami dorazí na místo, tak tam najde pouze polorozpadlou svatyni. Pomyslí si, že s ní ten chlápek vyběhl. Otočí se k odchodu, když v tom ji přivítají dva duchové. Ti jí řeknou, že se z ní stala bohyně země a musí se starat o svatyni a plnit své povinnosti jakožto bohyně. Ten muž v parku byl totiž minulý bůh země Mikage, který se o svatyni staral před ní a v parku, když se s ní loučil, jí dal počeť boha země. Mikagemu pomáhali tři démoni: Kotetsu, Onikiri a drzý ličší démon Tomoe. Jednoho ale Mikage odešel do města a už se nevrátil, nechal tu Tomoeho samotného a ten se o svatyni celých dvacet let společně s Kotetsu a Onikiri poctivě staral. Nanami ale jako nového pána odmítne a odejde do démoního světa. Nanami to tak ale nechce nechat a vydá se za ním, přesvědčit ho, aby se vrátil. Když u něj nepochodí, rozhodne se vrátit bez něj. Cestou zpátky je ale napadena starou čarodějnicí. Aby zachránila svůj život, udělá z Tomoeho, i přes jeho odpor, svého sluhu...

Konečně jsem se dokopala to dopsat, mám to rozepsané už od 30. prosince.
Začnu hudbou: Anime s tak příšerným openingem jsem snad ještě neviděla. Dost mě to odrazovalo, proto jsem ho přeskakovala už prvního dílu. Ending taky nebyl můj šálek kávy, ale k anime se opravdu hodil, alespoň podle mě. Kresba byla příjemná.
Anime Kami-sama hajimemashita je vytvořené na základě stejnojmenné mangy, která je ale mnohem delší. Anime sahá ani ne do půlky mangy, přitom některé věci tvůrci vynechali a některé přidali. Vím to, protože jsem ji díky tomuto anime začala číst, a můžu říct, že v tomto případě je lepší manga. A to opravdu neříkám často. Na Aki to má hodně vysoké hodnocení (9.28), proto jsem si to taky pustila. I anime mohlo být skvělé, jsem trochu zklamaná. Vlastně ani o tom nemám pořádně co psát, takže to vezmu opravdu zkrátka.
Né, že by to bylo něco strašného, první díly se mi líbily ale celkově jsem od toho čekala víc a poslední díl mě nudil. Zpracování bylo takové zvláštní... Na druhou stranu je to skvělá oddechovka, když jsem se nudila a neměla chuť na nic složitého, u čeho bych musela moc přemýšlet, pustila jsem si právě toto.
 


Komentáře

1 J.A, Miss Madness | Web | 16. března 2013 v 20:00 | Reagovat

Kresba vypadá fakt super, ale na tohle se nepodívám. Není mi to sympatické. >.<

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama