[Anime] Mahou shoujo madoka magica

30. srpna 2013 v 14:31 |  A n i m e
Název: Mahou shoujo madoka magica
Japonsky: 魔法少女まどか★マギカ
Rok vydání: 2011
Počet dílů: 12
Typ: TV série
Manga: Ano

Kdyby vám někdo nabídl, že vám splní jakékoliv přání, za to, že se z vás stane "magické děvče" a budete ničit čarodějnice (přičemž budete riskovat holý život), vzali byste to?
Přesně toto se přihodí naší hlavní hrdince Madoce a její kamarádce Sayace.


První, co mě příjemně překvapilo, byla kresba. Ta je opravdu báječná. Vůbec to nebilo do očí, byla trochu atypická ale opravdu příjemná. Hudba: Opening celkem pěkný. První ed mě moc nebral, ale ten druhý ending od Kalafiny, ten je úžasný a hodí se k tomu mnohem víc. Pojmenování první a druhý ed není přesné, protože se tam prostřídaly. Nejprve byl ten "první", poté přišla na řadu Kalafina s písní Magia a po pár dílech se tam zase vrátil ten první. Hudba v anime byla skvělá, měla to na starosti Yuki Kajiura (teď si nejsem jistá, ale myslím, že měla na starosti taky hudbu v anime Fate/Zero, která je naprosto dokonalá). Nejvíc se mi líbila ost - Sis puella magica! a Credens justitiam. Credens justitiam je z ost nejspíš nejlepší.
Sama od sebe bych se na něco takového rozhodně nepodívala, stačilo by mi to "mahou shoujo" a měla bych jasno. Myslela bych si to, že to bude další typické mahou shoujo anime, ve kterém se stejně nikomu nic nestane, které je plné klišé, a které někdo, komu je víc jak deset nemusí zkousnout. A i přesto, že se tam klišé jako holčičky (ano, školačky), které dostaly magickou moc, nosí roztomilé oblečky a bojují proti zlým čarodějnicím skutečně objevují, dává to žánru mahou shoujo naprosto nový rozměr. Rozhodně to není tuctový kousek, a ten, kdo to stopl před třetím dílem, neví o co přichází.

Ale taky se tedy přiznám, že před koncem třetího dílu jsem si myslela, že s tím seknu. Ze začátku to skutečně vypadá jako typické mahou shoujo anime s dobrou kresbou, ale po pár dílech se to změní v opravdu dobrou podívanou, kterou si užijete, i když už vám deset dávno bylo. Jediné, co mě trochu zklamalo, byl ten konec. I když jsem věděla, že to není to typické anime tohoto žánru, tak jsem podvědomě očekávala nějaký ten typický konec. Kdyby byl opravdu takový, jaký jsem ho čekala, tak by mě tvůrci zklamali. Sice takový nebyl, ale ani tak mě moc neuchvátil a měla jsem problém ten poslední díl dokončit. Nevím proč, ale mě ten konec prostě neuspokojil.
Chtěla jsem se na toto anime rozepsat mnohem víc ale už je to nějaká ta doba, co jsem to viděla.
Hodnocení tomu dávám vysoké, protože mě toto anime velice příjemně překvapilo.

Hodnocení: 8/10
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama